Про журнал
Шановні читачі!
У 1998 році група студентів Київської Політехніки вирішила відродити студентське наукове товариство. Першим заходом, проведеним під егідою НТСА НТУУ «КПІ», стала конференція «Екологія. Людина. Суспільство».
Організаційний комітет конференції складався винятково із студентів та аспірантів університету, які у стислий термін успішно опановували професії верстальників, редакторів, екскурсоводів та адміністраторів. Їхні зусилля не були марними, адже перша ж конференція зібрала 70 учасників - студентів київських вишів і школярів із Малої академії наук "Дослідник".
Всі ці роки тематика конференції охоплювала три найактуальніші сегменти екологічної науки: загальну екологію (біологічний та медичний напрями); техноекологію (екологічно чисті технології та обладнання, екологічний моніторинг); екоменеджмент (питання управління у сфері охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, екологічний аудит, екологічна освіта та виховання).
За 20 років у нашій конференції взяло участь близько 3000 осіб, які представляли університети, інститути та наукові установи всіх регіонів України, а також міст близького та далекого зарубіжжя: від Варшави до Владивостоку. В цілому, на нашій конференції були представлені роботи з таких країн: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Вірменія, Грузія, Іран, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, США, Угорщина, Чехія, Швеція.
Студентський Оргкомітет конференції у різні роки очолювали: Олга Пішук (ІХФ), Олександр Панасюк (ІХФ), Ірина Самаруха (ФБТ), Дар’я Лук’янченко (ФБТ), Анна Пишняк (ФБТ), Ірина Попаденко (ІХФ), Мальвіна Шинкарчук (ФБТ), Валерія Мігранова (ІХФ), Софія Існюк (ІХФ) – наполегливі, завзяті, цілеспрямовані лідери свого покоління.
Окремо треба згадати фундаторів конференції: професора кафедри Екології та технології рослинних полімерів д.б.н. Софію Стефанівну Ставську, завідувача лабораторією Київського палацу дітей та юнацтва Мілицю Олександрівну Кареву. Вони всі ці роки підтримували Конференцію своєю вірою у здібності організаторів і не давали зупинитися на досягненому.
Дякуємо за організацію цікавих та гострих дискусій наших багаторічних ведучих секцій: доцента, доктора Марека Орловського (філія Варшавської Політехніки у м. Плоцьк, Польща) та професора, к.т.н. Володимира Савіних (Ульяновський державний технічний університет, Росія), а також к.б.н. Олексія Ситника (НТУУ «КПІ») та Ігоря Свікіса (Латвійський університет), які пройшли шлях від учасників конференції до ведучих її секцій.
Для багатьох учасників конференція стала першим кроком у науку. Перегортаючи старі збірки, ми із задоволенням констатємо, що багато з учасників та членів оргкомітету «ЕЛС» стали науковцями, захистили дисертації, викладають в університетах, досягли успіху у бізнесі, і вже їх учні приносять до нас свої роботи.
Запрошуємо Вас до участі у заходах нашої Конференції, а також пропонуємо ознайомитись з архівом її публікацій.