Кінетика процесу сушіння енергетичної верби
DOI:
https://doi.org/10.20535/EHS.2021.232835Ключові слова:
сушильне обладнання, верба, низькотемпературне конвективне сушіння, подрібненняАнотація
В умовах енергетичної кризи дослідження процесів сушіння енергетичної деревини, як відновлюваного джерела енергії є актуальним та своєчасним завданням. При розробленні тепловологісних режимів сушіння необхідно забезпечити підвищення енергоефективності процесу та високу теплотворну здатність створюваного палива.
Мета: інтенсифікація процесу зневоднення енергетичних рослин, визначення раціональних параметрів сушильного агента та умов зневоднення.
Як об'єкт зневоднення використано енергетичну вербу, сушіння проводили до досягнення матеріалом залишкової вологості 5...6%.
Результати досліджень. Дослідженнями по впливу температури сушильного агента на кінетику вологообміну встановлено, що підвищення температури від 80 до 100 °С сприяє інтенсифікації тепломасообміну і скорочує тривалість процесу до 25%.
Збільшення питомого навантаження позитивно впливає на продуктивність сушильної установки і підвищує обсяги переробленої сировини. Загальна тривалість зневоднення від мінімального навантаження до максимального зростає в 3,5 рази.
Істотним параметром впливу на кінетику сушіння і підвищення ефективності процесу є спосіб подрібнення сировинного матеріалу. Найінтенсивніший режим відповідає способу подрібнення верби шляхом комбінування стирання і удару. При такому способі подрібнення тривалість сушіння скорочується від 15 до 25% порівняно з розглянутими.
Висновки. За результатами теоретичних й експериментальних досліджень кінетики вологообміну в режимі низькотемпературного зневоднення енергетичної верби встановлено: вплив температури сушильного агента; вплив способу подрібнення енергетичної верби; вплив питомого навантаження на сушильну поверхню установки.
Встановлені умови та параметри низькотемпературного сушіння забезпечують інтенсифікацію й економічність процесу та одержання сушеної енергетичної верби з низькою і рівномірно розподіленою залишковою вологістю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Олена Гусарова , Раїса Шапар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.