РОЗВИТОК СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ В М. КИЄВІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.20535/EHS2710-3315.2024.303975

Ключові слова:

атмосфера, моніторинг, повітря, забруднення, індекс забруднення повітря

Анотація

З кожним роком антропогенний вплив на навколишнє середовище, а особливо на атмосферу, зростає. Це веде до погіршення умов існування людини і живих організмів і, в кінцевому результаті, може призвести до глобальної екологічної кризи. В України за рівнем забруднення м. Київ займає одне з перших місць. З метаю покращення якості повітря необхідно володіти детальною інформацією про рівень забруднення, забруднювачі, джерела їх утворення, зміни в часі та просторі і т. і. В більшості розвинутих країн світу ці функції виконують національні системи моніторингу забруднення довкілля, котрі відкриті, автоматизовані, комп’ютеризовані та відображають інформацію в реальному часі. Сьогодні національна система моніторингу довкілля в Україні лише починає формуватися, тому важливо визначити найбільш прийнятні напрямки її розвитку.

Сьогодні моніторинг якості повітря в столиці проводиться кількома суб’єктами. Протягом тривалого часу цими питаннями опікується Центральна геофізична обсерваторія. Сьогодні обсерваторія володіє найбільш детальною інформацією щодо якості повітря в столиці протягом тривалого періоду. Останні кілька років характеризуються інтенсивним розвитком недержавних систем моніторингу якості повітря в столиці. Більшість таких систем моніторингу носять, швидше, рекламний характер для окремих суб’єктів господарювання або розраховані на створення мережі спостережних постів за кошти самих громадян. Кілька років тому КМДА було прийнято рішення про створення сучасної відкритої автоматизованої системи моніторингу якості повітря в столиці. На сьогодні встановлено та запущено в роботу чотири спостережних пункти.

Система моніторингу якості повітря в столиці найімовірніше, розвиватиметься саме шляхом встановлення нових сучасних постів спостереження в межах міста в об’ємі програми КМДА.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-06-14