ФІТОПЛАНКТОН – ЯК БІОІНДИКАТОР ЯКОСТІ ВОДИ РІЗНОТИПНИХ ГІДРОЕКОСИСТЕМ ПОНИЗЗЯ ДУНАЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/EHS2710-3315.2024.304078Ключові слова:
біоіндикація, сапробність, понизя Дунаю, гідроекосистема, β-мезосапробна зона, якість водиАнотація
Дельта Дунаю – це динамічна і складна гідроекосистема, що відноситься до найбільших перехідних екотонів типу «річка-море». Такі водні об’єкти особливо вразливі до змін і викликів навколишнього середовища, окрім того перебувають під постійним антропогенним навантаженням. Моніторинг і дослідження біорізноманіття гідробіонтів та їх характеристик є необхідним для нормального функціонування і життєдіяльності біоценозу.
Так, дослідження фітопланктону різнотипних водних об’єктів пониззя Дунаю встановило, що видове різноманіття представлено нерівномірно: у великих придунайських озерах 188 видів (191 в.в.т.); у різнотипних водоймах і водотоках пониззя Дунаю (рукава та затоки) 156 видів (158 в. в. т.); а у гідроекосистемі р. Дунай – канал Дунай-Сасик – Сасицьке водосховище 87 в.в.т.
У роботі використаний метод біоіндикації, а саме метод індикаторних організмів сапробності. Аналізуючи індивідуальні показники сапробності фітопланктону, встановлено, що найбільше представників - β-мезосапробної зони, що в свою чергу відповідає III класу якості води , які охарактеризовані як «помірно забруднені».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Дар'я ЛУЦЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.