ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК МАСКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ВИГОТОВЛЕНИХ З ПРИРОДНОЇ СИРОВИНИ

Автор(и)

  • Владислава МІЩАНЧУК Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1, Україна
  • Марина МЕЧИК Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1, Україна
  • Оксана ПАВЛЕНКО Шосткинський інститут Сумського державного університету, Україна https://orcid.org/0009-0005-5568-2832

DOI:

https://doi.org/10.20535/EHS2710-3315.2024.304935

Ключові слова:

маскувальний засіб, газонна трава, стабілізація, консервація, гліцерин, діетиленгліколь

Анотація

Роботу присвячено дослідженню можливості використання у якості маскувального  засобу стабілізованого трав’яного килиму на сітчастій основі. В роботі розроблена методика отримання маскувальних засобів з газонної трави шляхом вирощування на сітчаній підложці та обробки консервуючими засобами для збільшення строку зберігання.

Загальна концепція збереження біологічного матеріалу стосується інактивації води. Цього можна досягти шляхом фізичного видалення води з рослинної тканини або шляхом включення сполук, які зв’язуються з водою. Протягом багатьох років було запропоновано багато сумішей і процедур для збереження текстури та гнучкості шляхом заміщення вологи рослин на консервуючи агенти.

Технологія отримання маскувальних засобів з природної сировини включає стадії висівання газонної трави безґрунтовим способом на основу з затіняючої сітки, обробку розчинами консервантів, що мають у складі водо замісні речовини, зокрема,  діетиленгліколь та гліцерин, та висушування трав’яної сітки на повітрі.

Отримані зразки маскувальної сітки після обробки консервантами у різних співвідношеннях досліджені за основними експлуатаційними показниками, такими як стійкість до зносу (крихкість), водопоглинення, збереження властивостей після зволоження. На основі цих досліджень обрано оптимальний склад консервуючої суміші, а саме водний розчин, що містить 15 % діетиленгліколю та 5 % гліцерину.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-06-14